fe_power_poziom_pl-1_rgb.png

Ekonomia Społeczna i Solidarna dynamicznie się rozwija. Nadchodzą zmiany i nowe perspektywy. Stajemy przed wyzwaniem wprowadzenia ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej, zmian wskaźników w KPRES oraz zupełnie nowych perspektyw finansowania działań sektora ESiS oraz OWES ze środków funduszy unijnych.

Wydarzenie, na które Państwa serdecznie zapraszamy, przyjęło formułę Ogólnopolskiej Konferencji o charakterze naukowo – szkoleniowo – praktycznym. W przygotowanie konferencji „Ekonomia Społeczna w perspektywie jutra” zaangażowało się aż pięć ośrodków akademickich. W ramach konferencji zaplanowane zostały wykłady, warsztaty, szkolenia oraz merytoryczne dyskusje. W związku z prognozami zagrożenia wzrostu kolejnej fali COVID-19 w końcowych tygodniach okresu wakacyjnego, podęliśmy decyzję o realizacji wydarzenia w formule online.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zaprosiliśmy kierowników, zastępców i koordynatorów reprezentujących OWES z terenu całej Polski. W spotkaniu sieciującym mogą wziąć udział również przedstawiciele Uniwersytetów partnerujących naukowo, Partnerzy Projektu „Podniesienie kompetencji kadr OWES” oraz goście uczestniczący z MRiPS, MFiPR.

Tworząc pogram Konferencji oraz jej obszary tematyczne, wzięliśmy pod uwagę Raport z Ogólnopolskiego Spotkania Sieciującego OWES, które odbyło się w dniach 10, 14, 15 grudnia 2020 roku. Dodatkowo uwzględniliśmy sugestie tematyczne zgłoszone przez samych uczestników projektu oraz Kierowników OWES z terenu całej Polski. Kolejnymi źródłami wskazania obszarów spotkania ogólnopolskiego były propozycje tematów szkoleniowych pochodzące od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Departamentu Ekonomii Społecznej. Dominującą rolę w programie zajęły tematy związane z bieżącymi zmianami prawnymi w obszarze ekonomii społecznej, które bezpośrednio dotyczą OWES. Program konferencji bazuje na projekcie Ustawy o ekonomii społecznej, nowej perspektywie finansowania z UE oraz zmianach w ustawie o PZP.

Konferencja przyjęła formułę łączącą wykłady i warsztaty. Pierwszy dzień konferencji to wykłady osób związanych z Ekonomią Społeczną na temat przyszłości Ekonomii Społecznej, jej finansowania i organizacji. Dzień drugi to część praktyczna poruszająca tematykę:

  • Finansowanie OWES i ich zadań w nowej perspektywie finansowej – źródła finansowania i działania praktyczne,
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Animowanie współpracy PES z biznesem,
  • Nowe zadania OWES w świetle projektu ustawy ESiS – obecnie po konsultacjach społecznych,
  • Proces reintegracji w PS, dokumentacja PS, sprawozdawczość, monitoring,
  • CUS jako przestrzeń do aktywności PS,
  • Status PS w świetle nowej ustawy.

Regulamin naboru i uczestnictwa w modułach szkoleniowych i ogólnopolskim spotkaniu kierowników OWES realizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu pn. „Podniesienie kompetencji kadr OWES”.

Partnerzy konferencji

owes_upjp2.png owes_rops.png owes_rownosc.png

Patronaty

PATRONAT HONOROWY
Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej

logo_mrips_minister_patronat.png
Witold Kozłowski 
Marszałek Województwa Małopolskiego
logo-malopolska-h-rgb.png
ks. prof. dr hab. Robert Tyrała
Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
owes_upjp2.png
PATRONAT MEDIALNY

JP2TV
Telewizja Uniwerystetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

jp2tv.png
Portal Ekonomia Społeczna
Redaktorka Prowadząca Agata Jankowska
ekonomia_spoleczna_logo_es-napis_4.png

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png